-Egsoz Emisyon Ölçümü
Servisimizde yapılan egzoz gazı emisyon ölçümleri; dünya standartlarında teknik şartlara ve mevzuata uygun olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının online sistemiyle bağlantılı çalışarak, tüm ölçümler kayıt altına alınır. hem dizel hem benzinli araçlar için egzoz emisyon ölçümü değerleri mevcut test cihazı ile yapılmaktadır. Çevre bakanlığının uyguladığı standart değerler kapsamında egzoz emisyon pulu verilmektedir.
Emisyon nedir ve Emisyon ölçümü neden yapılır?
Emisyon, bir aracın yarattığı hava kirliliğini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.
Trafikte seyreden motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz gazlarının neden olduğu hava kirliliğinin etkilerinden canlıları ve çevreyi korumak için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Uygun gördüğü Standartlarda egzoz gazı emisyon ölçümü/muayenesi ile aracın trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığı belirlenir.
Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm Periyotları
Hususi (binek) ve Resmi Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır..
Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.
Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.

-DPF Temizliği & Revizyonu
DPF dizel partikül filtreleri zaman geçtikçe kirlenmeye ve işlem görememeye başlamaktadır. Bu nedenle sistemlerin temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik uygulamaları Sakarya dpf tamiri firmamız tarafından yapılmaktadır.
Emisyon salınım uygulamalarının standart seviyeye gelmesini sağlamaktadır. Sanayi tipi temizlik uygulamaları içerisinde ve basınçlı yıkama makineleri içerisinde kullanılmaktadır.
Sistem içerisinde kurum birikiminden sonra kurumları yakmak için CO2 ve küle dönüşmesi gerekir. Bu tür konularda yenileme işlemi aksamakta ve yanma işlemi yapılmamaktadır.
Nasıl Temizler?
DPF yıkama makineleri genel olarak sıcak ve soğuk olmak üzere farklı kademeleri yer almaktadır. Sıcak solüsyon boruları içerisinden ve partikül filtre içerisinden geçmekte ve aynı zamanda partikül filtreye çarpmaktadır.

-Katalizatör Temizliği & Revizyonu
Katalitik Konvertör bir yanma odası sistemidir. Yanmamış ya da zehirli gazları alevsiz olarak yakarak temizlemektedir. Dizel araçlar üzerinde ayrıca is parçacıklarını yakalamak adına ek bir sistem yer almaktadır. Firmamız katalizör konusunda sizlerin yardımcı olmaktadır.
Katalizör Yapısı
 ·         Platin oksidasyonu yapmasına yardımcı olur
 ·         Radyum konvertörün indirgenmesine yardımcı olur
 ·         Palladyums stabilizasyonu sağlar.

-Orjinal Egzoz
Aracınızın egzozunda meydana gelen arıza yada gerekli parça değişimlerinde orjinal parçalar kullanılarak gerekli onarıl işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

-Spor Egzoz
Araçlarınızın egzozunun sesini istediğiniz ölçüde arttırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İsterseniz sizin kontrolünüzde olarak egzozunuzun çıkış sesini yükseltme ve alçaltma için gerekli ekipmanları da servisimiz sağlamaktadır.

-Görsel Krom Uç
Araçlarınızın egzoz çıkışlarını daha şık görünümlü hale getiriyoruz. Sizin tercihlerinize göre egzoz uçlarınızı servisimizde değiştiriyoruz.